Hidrofor Bakımı

Bünyesinde yüksek basınç ve sanayi elektrigi (Trifaze) bulunduran bu cihazlar yıllık periodik bakımları yapılmadığında ya devre dışı kalır yada istenmeyen üzücü olaylara neden olabilirler.

Komprosör tipi piston pompalı hidroforlar çok dayanıklı ve uzun ömürlü hidrofor tipleridir.Bu hidroforlar mekanik malzemelerden oluştuğundan biyel kolları,kranklar,rulmanlar 6 ayda bir yağlanmalı, pis yanmış yağ boşaltılmalı, yeni yağ konulmalı, kol ve pik ayarları yapılmalı, salamastra yuvasından su akıtıyorsa salamastra ayarı yapılmalı yada salamastra yatağı komple degiştirilmelidir. Denge tankında bulunan hava su ayarı yeniden ayarlanmalı, depodan su emişi ve gövde kapağından hava emişi dengelenmelidir. Basınç şartel ayarlarıda özelliğini ve hassas ayar niteliğini kaybetmiş olabilir bu yüzden basınç şartel kontrolüde yapılmalıdır.

Kademeli pompalar yada santrufüj tip pompalarda farklı bakımlar yapılmaktadır. Kademeler arasına dolan kum ve çamurlar temişzlenmeli, sarnıç kalepeleri kontrol edilmeli, denge tankları ( Genleşme Tankı) içerisindeki hava oranı kontrol edilmelidir.

BİZİ HEMEN ARAYIN  0312 433 34 43 - 0537 257 72 66

Call Now ButtonHemen Ara 0537 257 72 66
× Bize Yazın