Ankara Batıkent Kombi Servisi ve Tesisat Bakımı

0312 433 34 43 – 0537 257 72 66

Firmamız Ankara Kombi Servisi, kombi montajı, kombi bakımı, kombi tamiratı ve yedek parçası konusunda Ankara’nın en profesyonel ekibiyle uygun fiyata hizmet vermektedir. Bizi aramadan karar vermeyin. Kombinizin bakım, tamirat ya da yedek parça ihtiyacını en kısa zamanda gidererek sizlere söz verdiğimiz zamanda teslim ediyoruz.

Kombinizin ve tesisatınızın sağlıklı çalışıp uzun ömürlü olması için düzenli olarak bakım yaptırmalısınız. Bakımı yaptırılmayan kombi ve tesisatın verimi düşer ve ömrü kısalır. Verimi düşen kombi daha fazla doğalgaz tüketir ve evinizi daha az ısıtır. Bunlar da size soğuk algınlığı ve kabarık doğalgaz faturaları olarak geri döner.
Uzun sure çalıştırılmayan kombi ve tesisat çalıştırılmadan önce mutlaka bakımının yapılması ve parçaların görevlerini yerine getirdiğinden emin olunması gerekir.
Kombi ve tesisatın bakımında dikkat edilecek hususlardan bazıları şunlardır:
1.    Kombi cihazının içindeki ısı ileten parçaların toz ve kirle kaplanmadığından emin olunur. Aşırı kirlenen ve hasar gören tesisat parçaları kombinizin ömrünü kısaltır, doğalgaz tüketimini arttırır.
2.    Kombi cihazının tüm elektrik aksamı kontrol edilir.
3.    Isı sensörleri control edilir ve bacanın açık olduğundan emin olunur.
4.    Kombi su seviyesi ve bu seviyenin tutarlılık seviyesi kontrol edilir.
5.    Tesisat suyunuzun bir süre sonra değiştirilmesi gerekebilir. Aşırı kirlenen tesisat suyu, ısı iletimini aksatır ve daha fazla doğalgaz tüketmenize neden olur.
6.    Özellikle tesisat suyu değiştirildikten sonra tesisat içinde kalan hava alınır.
7.    Kombinin su hattında bulunan kir filtresi kontrol edilir. Eskiyen veya aşırı kirlenen filtrelerin değiltirilmesi gerekir. Aksi halde kombi tesisatınızdaki kirli su oranı artar ve ısı transferi yavaşlar. Bu durum doğalgaz faturanıza yansır.
8.    Kalorifer peteklerinin de bakıma ihtiyacı vardır. Kalorifer peteklerinin iç ve dış temizliği ısı iletimini büyük ölçüde arttırarak daha az doğalgaz tüketmenizi sağlar. Kalorifer peteklerinin konvektörleri genellikle ulaşılması güç yerlerde odukları için kir tutmaya müsaittirler. Özellikle ilk çalıştırmada gelen kokuyla anlaşılan konvektördeki kir birikmesi evinizin ve iş yerinizin hijyeni için tehlike oluşturabilir.
Kombinizin bakımını yaptırdığınız takdirde eski kombinizin verimi artar, yeni kombinizin de ömrü uzar. Kombi ve tesisatınızdaki arızalar kış mevsiminin en soğuk dönemlerinde doğalgaz faturanıza yansımaz. Bakımı yaptırılan kombiler sürekli arızalanmayacağı için size beklenmedik masraf çıkarmazlar. Sonuç olarak daha az doğalgaz faturası ödeyerek daha çok ısınırsınız.

Brülör Servisi 0312 433 34 43 – 0537 257 72 66

Firmamız Ankara Brülör Servisi, Brülör montajı, Brülör bakımı, Brülör  tamiratı ve yedek parçası konusunda Ankara’nın en profesyonel ekibiyle uygun fiyata hizmet vermektedir. Bizi aramadan karar vermeyin. Brülör bakım, tamirat ya da yedek parça ihtiyacını en kısa zamanda gidererek sizlere söz verdiğimiz zamanda teslim ediyoruz.

Yakıtın hava ile uygun duruma getirilerek karıştırılması ve yakılmasını sağlayan cihaza brülör denmektedir. Brülörün görevi kalorifer ve kombi kazanlarında mazot ve gazı püskürtmektir. Brülörün özellikle de kazana uygun olarak seçilmesi gerekmektedir. Gaz brülörü tehlike oluşturabileceği için yerine sabitlenmeli ve sabit bir biçimde bağlanmalıdır. Bu bilginin yanı sıra brülör projede belirtildiği üzere kazan kapasitesi ile uyumlu olmalı ve tespit edilen miktarı yakacak özellikte bulunmalıdır.

Brülör Bakımı
1) Kazan dairesi ve bağlantı donanımın bakımı;
a) Kazan dairesi temiz ve düzenli bulundurulmalıdır.
b) Temizleme ve el aletleri sağlam, kullanışlı ve belli olan bir yerde, her an kullanmaya hazır tutulmalıdır.
c) Yakıt ve su borularındaki akıntı ve sızıntılar derhal giderilmelidir.
d) Tesisatın suyu hidrometreden devamlı kontrol edilerek varsa su eksilmesi sebebi aranıp, bulunmalı ve su eksilmesi durdurulmalıdır.
2) Kazanın, gaz kanallarının ve bacanın bakımı;
a) Kazanın ocak içi, duman boruları ve gaz kanalları en az haftada bir defa temizlenmelidir.
b) Kazanda meydana gelebilecek su sızıntıları derhal giderilmelidir.
c) Ocak içi zaman zaman, kontrol edilmeli (kırık, dök tuğla varsa onarılmalı) kül, kurum vs. temizlenmelidir.
d) Baca yılda en az bir defa temizlenmelidir.
3) Brülör ve yakım tesisinin bakımı;
a) Anayakıt deposunun (varsa günlük deponun) su ve tortu boşaltma vanası en az onbeş günde bir defa açılıp, biriken su ve tortu boşaltılmalıdır.
b) Ana depo çıkışında veya ısıtıcıda bulunan filtreler 3-4 günde bir defa mutlaka sökülüp mazotla yıkanarak temizlenmelidir. (Filtrelerin sökülmesinden önce giriş ve çıkış vanaları kapatılmalıdır.)
c) Brülör memesi 3-4 günde bir defa sökülmeli, mazotla yıkanarak temizlenmesidir. (Meme deliğini açmak için tel vs. kullanılmamalı. Mazot içinde çalkalamakla veya meme içine mazot doldurup parmakla basınca kolaylıkla açılır.)
d) Fotosel her gün temiz ve kuru bir bezle silinmelidir.
e) Elektrodların uçları haftada bir defa mazotla çok hafif batırılmış temiz bir bezle silinmeli ve aralığı kontrol edilip, gere kirse ayarlanmalıdır.
t) Türbülatör zaman zaman zift tutabilir, her gün kontrol edilerek bir metal parçasıyla (tornavida) temizlenip ayarlanmalıdır.
g) Yanma kafası zaman zaman kontrol edilmeli, varsa kurum ve zift temizlenmelidir.
h) Brülör yılda bir defa uzman bir teknisyene kontrol ettirilerek gerekli bakım, temizlik ve ayarları yapılmalıdır.

Bünyesinde yüksek basınç ve sanayi elektrigi (Trifaze) bulunduran bu cihazlar yıllık periodik bakımları yapılmadığında ya devre dışı kalır yada istenmeyen üzücü olaylara neden olabilirler.

Komprosör tipi piston pompalı hidroforlar çok dayanıklı ve uzun ömürlü hidrofor tipleridir.Bu hidroforlar mekanik malzemelerden oluştuğundan biyel kolları,kranklar,rulmanlar 6 ayda bir yağlanmalı, pis yanmış yağ boşaltılmalı, yeni yağ konulmalı, kol ve pik ayarları yapılmalı, salamastra yuvasından su akıtıyorsa salamastra ayarı yapılmalı yada salamastra yatağı komple degiştirilmelidir. Denge tankında bulunan hava su ayarı yeniden ayarlanmalı, depodan su emişi ve gövde kapağından hava emişi dengelenmelidir. Basınç şartel ayarlarıda özelliğini ve hassas ayar niteliğini kaybetmiş olabilir bu yüzden basınç şartel kontrolüde yapılmalıdır.

Kademeli pompalar yada santrufüj tip pompalarda farklı bakımlar yapılmaktadır. Kademeler arasına dolan kum ve çamurlar temişzlenmeli, sarnıç kalepeleri kontrol edilmeli, denge tankları ( Genleşme Tankı) içerisindeki hava oranı kontrol edilmelidir.

BİZİ HEMEN ARAYIN

0312 433 34 43 – 0537 257 72 66

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Call Now ButtonHemen Ara 0537 257 72 66
× Bize Yazın